Перейти до змісту

Отримати номер SIM-картки через ICCID

1. Що таке ICCID?

ICCID (абр. від англ. integrated circuit card identifier) — унікальний серійний номер SIM-картки. Іншими словами, це фізичний номер, який надається SIM карті під час виробництва. Мобільний оператор, при додаванні SIM картки до своєї облікової системи, надає їй телефонний номер. Мобільний номер SIM картки може змінюватися, ICCID – ні.

2. Як дізнатись ICCID для різного типу трекерів?

Існують різні способи дізнатися ICCID SIM картки, яка встановлена в трекері. Розглянемо різні варіанти для популярних брендів трекерів.

Teltonika

Для трекерів популярного литовського бренду Teltonika існує три способи дізнатися ICCID SIM картки трекера:

Спосіб 1. Надіслати на трекер команду getimeiccid. У відповіді на команду буде IMEI трекера та ICCID. Команду можна відправляти як по SMS (але якщо ви знаєте номер SIM, то вам не потрібно дізнаватися ICCID), так і по GPRS каналу з сервера моніторингу (для Wialon краще використовувати тип команди Virtual). Недолік цього способу: трекер має бути у мережі мобільного оператора. Якщо SIM карта вже заблокована з якоїсь причини або трекер не в мережі GSM - отримати відповідь на команду Ви не зможете. Цей спосіб працює для нового та старого модельного ряду трекерів від Teltonika: FMB/FMA/FM (необхідна одна з останніх прошивок).

Мал. 1. ICCID у відповіді на команду у Wialon

Спосіб 2. Налаштувати надсилання даних про ICCID у повідомленнях трекера. Для цього необхідно увімкнути відповідний параметр у конфігураторі або відправити команду на трекер setparam 50250:1; Після цього у всіх повідомленнях трекер відправлятиме ICCID, встановленої в нього SIM картки. Цей спосіб працює лише для трекерів серії FMB. Спосіб хороший тим, що дізнатися ICCID можна у трекера, який не на зв'язку – глянувши інформацію в останніх повідомленнях від трекера.

Мал. 3. ICCID в параметрах у Wialon

Спосіб 3. Отримати інформацію про ICCID з WEB конфігуратора, який називається FOTA WEB. Для цього у вас має бути доступ як до самої FOTA WEB, так і до конкретного трекера, за яким Вам необхідна інформація. Для того, щоб у WEB конфігураторі почав відображатись ICCID, необхідно оновити прошивку трекера до актальної. На момент написання статті актуальна прошивка для серії FMB: 03.27.13.Rev.03

Мал. 3. WEB конфігураторі Teltonika

Xirgo\BCE

ICCID для трекерів бренду Xirgo (у минулому BCE) можна отримати у WEB конфігураторі, який називається FMSET . Цей спосіб працює завжди для всього модельного ряду бренду. Головне, щоб трекер хоч раз вийшов на зв'язок з WEB конфігуратором та у вас був до нього доступ.

Мал. 4. WEB конфігуратор Xirgo\BCE

Bitrek

ICCID для трекерів бренду Bitrek можна отримати у WEB конфігураторі. Спосіб поганий тим, що конфігуратор підтримує не всі моделі трекерів бренду.

Мал. 5. WEB конфігуратор Bitrek

3. Як отримати номер SIM-карты маючи ICCID

Знаючи ICCID, можна отримати номер SIM картки в особистому кабінеті Мобільного оператора. Нижче наведено приклади для Kyivstar та Vodafon.

Мал. 6. Особистий кабінет Kyivstar

Мал. 7. Особистий кабінет Vodafon